HRAJ LARP víkend

Vítáme vás na stránce HRAJ LARP víkendu, který proběhne od 4. do 6. prosince 2015.

V té první jsou hry, vzešlé z brněnského semináře larpového designu Škool. Jde o hry Jménem republiky! a Pískoviště.
Druhou řadu tvoří hry, vytvořené na východočeském Larpworkschopu: Byznys a Baroko, Doma je doma a Piková pětka.
Třetí část her vznikla v rámci iniciativy Česká duše spolku Rolling. Jsou to hry Brouk, Prezident? a Kvarteto.
Všechny tyto užitečné projekty, jejichž zásluhou v současné době vzniká většina nově vzniklých komorních larpů, bychom vám rádi prostřednictvím našeho víkendu představili.
Ostatní hry jsou dílem nezávislých autorů. Je to Operační systém, Odměna za skutky a Takové hodné děti.
Na doplnění a zpestření pro vás fanoušci stolních RPG her ve spolupráci s herním klubem Mephit připravili RPG linii. Hry na hrdiny mají k larpům velmi blízko. V rámci HRAJ LARP víkendu si budete moci vyzkoušet postapokalyptické, fantasy a viktoriánské RPG, tedy Apokalypse World, Dungeon World a Tajemství Impéria.

Doufáme, že vás hry zaujmou a že si je užijete!

S organizací víkendu nám vydatně pomáhají také organizace, zabývající se pořádáním
her a jiných volnočasových aktivit pro děti, mládež i dospělé: Občanské sdružení Prague by Night, Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her a občanské sdružení Tempus Ludi.
Za spolupráci, zapůjčení prostor, materiálu i lidských sil jim děkujeme.

Jak si vybrat hru a jak se přihlásit?

Přehledný rozpis uváděných komorních larpů a RPG si můžete prohlédnout tady. Všechna místa a časy jsou zvolené tak, aby bylo možné bez problémů stihnout dopolední i odpolední hru (a ještě si mezi tím něco sníst). Za celý víkend se tedy dají zvládnout maximálně čtyři hry.

Přihlašování na HRAJ LARP víkend začne v neděli 1. 11. 2015 ve 20:00. Pokud dosud nejste zaregistrovaní na našich stránkách, je třeba to udělat (ale trvá to opravdu jen chviličku). Přihlašování bude probíhat způsobem “kdo se přihlásí dřív, hraje”. Bližší informace ke hře najdete vždy u detailu hry.

Kolik hry stojí?

Účastnický poplatek za jeden larp je 150 Kč, stejně jako u těch, které uvádíme v průběhu roku. Všechny RPG jsou zdarma. Prosíme, zaplaťte za hry, na které budete přihlášení, včas. V neděli 15.11. a následně 1.12. budeme kontrolovat došlé platby a ve 20:00 budou všechna nezaplacená místa automaticky uvolněna pro další zájemce. Peníze pošlete převodem na transparentní účet 2300302640/2010, vedený u Fio banky. Do popisu platby uveďte své jméno a názvy her, na které se hlásíte. Jako variabilní symbol zadejte číslo, které najdete na konci potvrzovacího emailu. Pokud budete posílat platbu za více her najednou, variabilní symbol zadávat nemusíte. Zda platba skutečně dorazila, si můžete sami ověřit na online výpisu z účtu.

Co když nejsem z Prahy?

Mimopražským účastníkům nabízíme za drobný poplatek 50 korun jednoduchý nocleh v Komunitním centru Prádelna, kde se také hraje část her (ve spacáku na zemi). K dispozici je sprcha a možnost vaření kávy nebo čaje.

Kde bude recepce a párty?

Pro hráče bude k dispozici recepce, umístěná v café baru Elysium (Na bojišti 8, Praha 2, kousek od I.P.Pavlova). Tam se zaregistrují, dostanou plánek cesty na jednotlivé lokace a všechny potřebné informace. Na recepci si bude možné dát i něco dobrého k pití nebo malého k jídlu.

V sobotu večer se tam také bude konat párty, kde se, jak doufáme, všichni sejdeme, abychom si sdělili zážitky z her :-) Předpokládaný začátek párty je v 19 hodin, ale můžete samozřejmě přijít kdykoli v průběhu večera.

Po celý víkend bude pro vás připraveno telefonní číslo 606 459 275, na kterém se v případě jakýchkoli problémů vždy dovoláte někoho z organizátorů.

Veškeré novinky zveřejňujeme ve facebookové skupině HRAJ LARP víkendu. Budeme rádi, když se k ní přidáte. Pokud byste se potřebovali na cokoliv zeptat už teď, neváhejte a napište nám na hraj@larp.cz.

Těšíme se na vás!